Melnkalnes dabas un kultūras kontrasti

Nosaukums Datumi Ilgums Cena Transports
Melnkalnes dabas un kultūras kontrasti   580.00 EUR

Pārmaiņām bagāts brauciens ar īres auto. Kalnu apgabali, romantiski pludmales līči, nacionālie parki un UNESCO Kultūras mantojuma objekti – tas viss Jūs sagaida šajā ceļojumā.

Ceļojumu laiki:

Ceļojuma cena no: 580.00 EUR

Transporta veids: : fly & drive

Uzdot jautājumu

Pieteikties

1. diena
Rīga – Dubrovnika

Lidojums Rīga – Dubrovnika. Brauciens līdz Budvai.

2. diena
Kotora – Perasta
(110 km).
Dodieties uz Kotoru pa apkārtceļu cauri Tivatai, jo te varēsiet baudīt pasakainus līča skatus. Pateicoties lieliskiem viduslaiku arhitektūras piemēriem, Kotora iekļauta UNESCO Kultūras mantojuma sarakstā. Kotoras viduslaiku vecpilsēta ir viena no vislabāk saglabātajām Adrijas piekrastē. Tās vecpilsēta celta 1166. gadā un viena no pilsētas vērtībām ir tās senie mūri, kas stiepjas 4,5 km garumā.
Perasta ir barokāla pilsēta netālu no Kotoras. Tā atrodas Sv. Ilija kalna (873 m) pakājē, uz raga, kas atdala Risano līci no Kotoras līča. No šejienes var redzēt Kotoras līča šaurāko vietu.  Pilsētas skaistākās celtnes radās 17., 18.gs. Tajā pašā laikā attīstījās jūrniecība un kapteiņi te cēla villas, kuru greznums arī šodien neatstās Jūs vienaldzīgus. Perastā varēsiet izbaudīt mieru un klusumu.

3. diena
Sveti Stefan – Skadar ezers – Cetinje
(110 km)
Apskatiet Sveti Stefan ar tās grezno viesnīcu uz salas. Salu ar sauszemi savieno neliels zemes šaurums. Salas krasta līnija ir 2 km gara, un tai ir rozā smilšu pludmale. Sveti Stefan ciemu uzcēla 15. gs. ar mērķi aizstāvēties pret turku uzbrukumu.

Pēc tam dosieties uz Skadar ezeru – pašu lielāko ezeru Balkānu pussalā (391 km2). Divas trešdaļas ezera pieder Melnkalnei, viena – Albānijai. Ezera garums ir 40 km un platums dažviet 1333 m. Ezera ainavu veido daudzas salas un pussalas.

Kādreizējā galvaspilsēta Cetinja. Pilsētu ieskauj kaļķakmens kalni, kā arī Lovčana kalns – Melnais kalns, par godu kuram Melnkalne ieguvusi savu vārdu. Netālu no Cetinjas atrodas Lipska pecina, - viena no lielākajām bijušās Dienvidslāvijas alām. Cetinjas pilsētas vēsturiskais centrs ir ļoti kompakts, viss atrodas pastaigas attālumā.
Atgriešanās Budvā.

4. diena
Budva

Pastaiga pa vecpilsētu un atpūta pie jūras.
Budva pazīstama ar viduslaiku aizsargmūriem, unikālu  vecpilsētu, smilšainām pludmalēm un naktsdzīvi. Budva ir 2500 gadus veca, līdz ar to viena no vecākajām apmetnēm Adrijas jūras piekrastē. Tā ir arī viena no populārākajām un infrastruktūras ziņā attīstītākajām pilsētām, vieta, kur izbaudīt naktsdzīvi.

5. diena
Podgorica – Kolašina
(142 km)
Valsts lielākā pilsēta un tās faktiskā galvaspilsēta. Podgorica lepojas ar dažādu laiku kultūras un vēstures pieminekļiem. Arhitektūrā jūtama spēcīga turku kultūras ietekme. Te ir turku kvartāls ar mošeju, turku pirtīm un citām celtnēm.
Kolašina atrodas 954 m virs jūras līmeņa un ir galvenais Melnkalnes kalnu apgabals. Pateicoties savam novietojumam un labajam klimatam Kolašinu sauc par “gaisa SPA”

6. diena
Kolašina – Biogradska Gora
(40 km).
Uz ziemeļiem no Kolašinas atrodas Biogradska Gora Nacionālais parks – laba vieta, lai baudītu pārgājienus. Parka platība ir 54 km². Tā galvenās vērtības ir neskarti meži, kalni, kuru augstums vietām sasniedz vairāk par 2000 m, seši ledāju veidoti ezeri: – pieci 1820 m augstumā un Biogradsko ezers pie pašas parka ieejas. Taču Parka pats lielākais lepnums ir Biogradska gora lietus mežs, viens no trijiem Eiropas lietusmežiem.

7. diena
Taras kanjons
(60 km).
Taras kanjons atrodas Durmidoru kalnos un ir otrais lielākais pasaulē pēc Lielā Kanjona. Tā garums ir 82 km un platums platākajā vietā – 1300 m. Taras kanjons iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

8. diena
Dubrovnika - Rīga

Brauciens uz lidostu. Automašīnas nodošana.
Lidojums mājup.

Ceļojuma cena vienai personai: no 570 EUR

Ceļojuma cenā ietilpst :
• 8 dienu ceļojums, iekļaujot A klases auto nomu (Renault Clio vai līdzīgu)
• naktsmītnes 4* viesnīcās divvietīgajā numurā ar brokastīm, 3 vakariņas.

Viesnīcas:
- 4 naktis  Hotel Avala (Budva)
- 3 naktis Bianca Resort & SPA (Kolašin)

Papildus izmaksas:
aviobiļete Rīga – Dubrovnika– Rīga  no 245 EUR – tiešais lidojums
• ceļojuma apdrošināšana

Iespējams pagarināt uzturēšanās laiku Dubrovnikā un izvēlēties augstākas kategorijas  nomas automašīnu par papildus maksu.


 

Skats uz Budvas vecpilsētu

Sv. Nikolaja sala

Biodradska Gora Nacionālais parks

 


Atpakaļ