Tanzānija - Zanzibāras sala


Portugāļi, arābi, angļi, un Āfrikas kontinenta iedzīvotāji atstājuši savas pēdas salas kultūrā un tradīcijās. Te dzimis Fredijs Merkūrijs, no šejienes, vācietī iemīlējusies, Omānas sultāna meita aizbēga uz Eiropu, lai pēc tam uzrakstītu pirmo publicēto arābu sievietes autobiogrāfiju, te tirgoja vergus un garšvielas un uzbūvēja seno galvaspilsētu – Akmens pilsētu, kas iekļauta UNESCO pasaulvēsturiskā mantojuma sarakstā.

Ceļojuma programma

Ceļojumu laiki:
18.11.2017 - 25.11.2017

Ceļojuma cena no: 899.00 EUR

Transporta veids: : Lidmašīna

Uzdot jautājumu

Pieteikties

Lidojumi:
18.11.2017: Rīga - Zanzibāra 05:45 - 17:30 (tehniskā nosēšās Hurgadā)
24.11.2017: Zanzibāra - Rīga 16:10 - 02:20 (+1) (tehniskā nosēšās Hurgadā)

Ceļojuma cenas (pēc izvēles):
Aviobiļete Rīga - Zanzibāra- Rīga: - 899 EUR
Cena par tiešo lidojumu uz Zanzibāru turp un atpakaļ, lidostu nodokļi, uzkodas un siltais ēdiens lidojuma laikā, bagāža (15 kg nododamā un 6 kg rokas). Vīza nav iekļauta.

Aviobiļete un 3+* viesnīca
: - 1399 EUR
Cena par tiešo lidojumu, transferu un sešas naktis 3+* viesnīcā Paradise Beach Resort divvietīgā istabā (suite) ar brokastīm un vakariņām. Vīza iekļauta cenā.
- Piemaksa par vienvietīgu istabu 190 EUR

Aviobiļete un 4* viesnīca  : - 1569 EUR
Cena par tiešo lidojumu, transferu un sešas naktis 4* viesnīcā Ocean Paradise Resort & SPA divvietīgā istabā ar brokastīm un vakariņām. Vīza iekļauta cenā.
- Piemaksa par vienvietīgu istabu 150 EUREkskursiju programma (pēc izvēles, par papildus maksu):

18. novembris
17:30 Ielidošana Zanzibāras lidostā
Transfērs uz viesnīcu
18:30 Ierašanās viesnīcā     

19. novembris
Akmens pilsēta un Mangapvani alas


09:00  izbraukšana no viesnīcas
 Ekskursijas pirmās daļas, kuru veiksim kājām, laikā iepazīsimies ar Zanzibāras galvaspilsētas Stone Town (Akmens pilsēta) būtiskākajiem tūristu apskates objektiem - Vergu tirgu, Anglikāņu katedrāli, Sultāna pils muzeju, Brīnumu māju, veco Arābu fortu un Ambulanci.
Gids pastāstīs par ne tikai Zanzibāras un Akmens pilsētas vēsturi, bet iepazīstinās arī ar galvaspilsētas mūsdienu dzīvi.
Apstāsimies arī tirgū, lai apbrīnotu vietējos produktu daudzveidību – rīta agrumā ķertās zivis, svaigi cepto maizi, novāktos augļus un dārzeņus.
Pēc pusdienām galvaspilsētā, dosimies uz Mangapvani, kas tulkojumā nozīmē Arābu krasts un atrodas apmēram 20 km attālumā uz ziemeļiem no Zanzibāras galvaspilsētas. Te apmeklēsim Koraļļu alu, kas atrodas dziļi koraļļsārtās klintīs. Alai ir šaura ieeja un saldūdens baseins tās zemākajā vietā. Iespējams, ka sensenos laikos salas iedzīvotāji te ņēma ūdeni, bet, laikam ejot, alas ieeja aizauga ar bagātīgu veģetāciju un tika aizmirsta. Vēlāk teritorija, kurā atradās ala, kļuva par bagāta arābu zemesīpašnieka Hameda Salima īpašumu un vietējais kazu gans, meklēdams noklīdušu lopiņu, alu atklāja no jauna. Apkārtnes iedzīvotāji un Salima īpašumā strādājošie vergi sāka atkal izmantot dzeramo ūdeni no alas baseina. Vēsturnieki uzskata, ka Koraļļu ala vēl ilgus gadus tika izmantota, lai no varasiestādēm slēptu vergus pēc tam, kad 1873. gadā tirdzniecība ar tiem tika oficiāli aizliegta
( Ekskursijas ilgums ~ 7.5 stundas)

Cena: 99 €
Cenā iekļauts:
transports, krieviski runājošs vietējais gids, 0,5l ūdens, bufetes tipa pusdienas ( ūdens 0.5l iekļauts), ieejas maksa Vergu tirgū, Arābu fortā un Anglikāņu katedrālē

Svarīgi! Stountaunas pilsētas ekskursijas laikā jāģērbjas konservatīvi – sievietēm jāapsedz pleci un jāvelk garās bikses vai gari svārki. Lūgums arī vīriešiem nevilkt šortus. Ieteicams aut slēgtus apavus vai sporta kurpes.20. novembris
Delfīni un Džozani parks


06:30 no viesnīcas
Ar autobusu dosimies uz Kizimkazi, kas atrodas salas dienvidu piekratē un kas pazīstama kā delfīnu vērošanas vieta. Te mājo daudz pudeļdeguna un vērpējdelfīni, tropiskās zivis un atrodas brīnišķīgi koraļļu rifi.
Pludmalē tiks dota īsa drošības instrukcija un tad ar kuģi dosimies Indijas okeānā meklēt delfīnu baru. Kaut arī šajā piekrastē delfīnu ir daudz, nav simtprocentīgas garantijas tos redzēt. Pat ja delfīnus nesatiksim, divas stundas varēs izbaudīt kuģošanu okeāna ūdeņos, bet drosminieki varēs snorkelēt līdzās koraļu rifam. Pēc atgriešanās krastā, varēs peldēties piekrastes seklajos ūdeņos un nobaudīt pusdienas.
Ekskursijas otrajā daļā apmeklēsim Džozani dabas parku, kas ir mājas virknei endēmisko augu un dzīvnieku, tai skaitā Zanzibāras sarkanajam kolobusa pērtiķim. Džozani mežs lepojas ar tādu bioloģisko daudzveidību un satriecošām ainavām, ka pašlaik tiek apsvērta iespēja to iekļaut UNESCO pasaulvēsturiskā mantojuma sarakstā.
Mežzinis mūs pavadīs pa īpaši izveidotām takām, kuras iekļauj eikalipti un sarkankoki, kā arī pastāstīs par dažādu augu ārstnieciskajām īpašībām, par dzīvniekiem, putniem un reptīļiem, kas šo tropisko lietusmežu padarījuši par savām mājām. Taka aizvedīs arī līdz vietai, kur ūdens skalojas ap sarkankoku saknēm un kur varēs apskatīt tropiskās zivtiņas un krabjus, kas lēkā pa dubļiem. ( Ekskursijas ilgums ~ 8 stundas)

Cena: 99 €
Cenā iekļauts:
transports, krieviski runājošs vietējais gids, 0,5l ūdens, bufetes pusdienas ( ūdens 0.5l iekļauts), ieejas maksa Džozani parkā un Menajas līča saglabāšanas nodeva

Svarīgi! Ekskursijas pirmajai daļai nepieciešams peldkostīms, dvielis, sauļošanās krēms, galvassega, ūdensizturīgi apavi. Džozani meža apmeklējumam nepieciešams: ērtas sporta kurpes un garās bikses.
Lūgums nebarot un neaiztikt pērtiķus!21. novembris
Garšvielu un vietējās kultūras tūre


09:00    izbraukšana no viesnīcas
Sensenos laikos Zanzibāra bija pazīstama kā Garšvielu sala, kas uz visu pasauli eksportēja krustnagliņas, vanilīnu, muskatriekstus un kardamonu. Garšvielas te bija atvestas no Āzijas un Dienvidamerikas.
Mūsdienās garšvielu plantācijas vairāk domātas tūristu apmeklējumiem un ir kļuvušas par pašiem populārākajiem ekskursiju galamērķiem salā.
Gida pavadībā apskatīsim, pasmaržosim un pagaršosim dažādas garšvielas un tropiskos augļus, kā arī uzzināsim par to pielietojumu kulinārijā, ārstniecībā un skaistumkopšanā. Būs iespēja pagaršot vietējos ēdienus, sezonas augļus un zāļu tējas.
Ekskursijas otrajā daļā pievērsīsimies vietējās kultūras izpētei, kuras satāvdaļas ir dziesmas, dejas, vizuālā māksla, spēles, kulinārija, utt. Vietējā ciematā varēs iejusties iedzīvotāju ikdienā, vērojot kā sievietes pin grozus, maļ prosas putraimus un gatavo tradicionālo ēdienu, redzēt ka tiek veidoti hennas zīmējumi, kas klāj lielākās daļas salas iedzīvotāju ķermeņus, kā veido tradicionālās frizūras. Redzēsim, kā mazi zēni vij virves vai veikli rāpjas palmā, lai zemē nomestu kokosriekstu atsvaidzinošam dzērienam.
Varēs vērot, kā ciemata vīrieši no palmu zariem veido pinumus, lai apjumtu mājas vai spēlē Bao – savu iemīļoto spēli.
Vēl apskatīsim maniokas un banānu plantācijas kā arī nogaršosim gatavos augļus.
(Ekskursijas ilgums ~ 7 stundas)

Cena: 99 €
Cenā iekļauts:
transports, krieviski runājošs vietējais gids, 0,5l ūdens, bufetes pusdienas ( ūdens 0.5l iekļauts), ieejas maksa garšvielu plantācijā

Svarīgi! Vietējo ciematu apmeklēšanas laikā jāģērbjas atbilstoši vietējām tradīcijām – sievietēm jāapsedz pleci un jāvelk garās bikses vai gari svārki. Lūgums arī vīriešiem nevilkt šortus. Nepieciešams līdzi ņemt sauļošanās krēmu un cepuri22. novembris
Pludmales atpūta Niange un Cietuma salās


09:00   izbraukšana no viesnīcas
Dienas pirmajā pusē kāpsim uz tradicionālā salinieku kuģīša klāja un dosimies uz civilizācijas neskartiem smilšu sēkļiem okeānā, kas atrodas apmēram stundas brauciena attālumā no Zanzibāras galvaspilsētas.Šet varēs peldēties un nirt, lai izpētītu brīnumaino zemūdens pasauli ar zivīm un koraļļiem. Tepat pludmalē tiks klāti pusdienu galdi un talantīgi pavāri sagatavos mums jūras velšu maltīti svaigā gaisā. Pēc pusdienām vēl nedaudz atpūtas un tad kuģosim uz Cietuma salu.

Cietuma sala savu nosaukumu ieguva no cietuma, kas uz tās tika uzbūvēts, bet nekad tā arī netika izmantots. Vienīgi arābi savulaik salā izmitināja savus sacēlušos vergus. Pašlaik te atrodas cietuma drupas, viesnīca un milzīgs bruņurupuču rezervāts. Gigantiskie bruņurupuči, kas, domājams, atpeldējuši no Komoru vai Seišeļu salām ir sasnieguši cienījamu vecumu un uz savām kaula plākšņu mugurām spēj lēnītēm pavizināt arī mazus bērnus.
( Ekskursijas ilgums ~ 7,5 stundas)

Cena: 99 €
Cenā iekļauts:
transports, krieviski runājošs vietējais gids, 0,5l ūdens, jūras velšu pusdienas pludmalē (bezalkoholiskie dzērieni un vietējais alus iekļauts)

Svarīgi! Nepieciešams līdzi ņemt sauļošanās krēmu un cepuri, peldkostīmu un dvieli, ūdensizturīgus apavus
Lūgums nebarot un neaiztikt bruņurupučus!


23. novembris
Ziemeļu krasts, Nungvi ciemats un saulrieta kruīzs


10:00 no viesnīcas
Zanzibāras ziemeļu piekraste ir vieta, kur tiek būvēti piekrastes ūdeņos izmantojamie, tradicionālie kuģi.
Pa ceļam uz Nungvi ciematu brauksim garām zivju tirgiem, kur notiek svaigi noķerto lomu izsole. Apstāsimies arī pie jau sabrukušas portugāļu apmetnes drupam, kur mums vietējais gids pastāstīs apmetnes un portugāļu iekarojumu vēsturi. Vēl apmeklēsim vietējo kuģubūvētavu un tālāk dosimies uz Nunvgi ciemata bruņurupuču rezervātu un akvāriju.
Gida pavadībā izstaigāsim Nungvi ciematu un dosimies uz liedagu, kur tiks dots brīvs laiks peldei un saules vannām.
Vakarpusē kāpsim uz vietējā kuģīša, lai izbrauktu selgā vērot, kā saule lēnām grimst Indijas okeānā, mainot debesis uz sārtām, zeltainām un melnām, kas ir milzīgu zvaigžņu pilnas.
( Ekskursijas ilgums ~ 8,5 stundas)

Cena: 125 €

Cenā iekļauts: transports, krieviski runājošs vietējais gids, 0,5l ūdens, bufetes pusdienas, dzērieni uz kuģa (bezalkoholiskie dzērieni un vietējais alus)

Svarīgi! Nepieciešams līdzi ņemt sauļošanās krēmu un cepuri, peldkostīmu un dvieli, ūdensizturīgus apavus


 

 

 


Atpakaļ