Andora


Pas de la Casa – Grau Roig

Uz robežas ar Franciju izvērsies viens no pašiem lielākajiem un populārākajiem Adoras kalnu slēpošanas kūrortiem – PAS DE LA CASA – GRAU ROIG, tas ir pats augstākais Pireneju kūrorts. Tas tika atklāts 1957. gadā un kļuva par pirmo Andoras kalnu slēpošanas kūrortu. Tas sastāv no divām ielejām , ar dažādām slēpošanas trasēm, labi koptām nogāzēm un nemainīgu sniega segu, pateicoties lielajam daudzumam sniega lielgabalu. Visas nogāzes aprīkotas ar moderniem pacēlājiem.

Trases, kuras atrodas PAS DE LA CASA ielejas augstākajā daļā, paredzētas pieredzējušiem slēpotājiem, jo slavenas ar grūtībām un straujiem augstuma kritumiem, bet nobraucot zemāk kalna pakājei , tās kļūst līdzenākas, – paredzētas vidēja līmeņa slēpotājiem. PAS DE LA CASA nogāžu zemākajā daļā ierīkota slaloma trase un trase nakts slēpošanai. Slēpošanas cienītājiem meža masīvos iesakām trases gleznainajā GRAU ROIG ielejā. Kā arī strauju nobraucienu cienītāji atradīs šeit plašu trases piedāvājumu klāstu otrajā un trešajā GRAU ROIG ielejā. Pateicoties lielajiem sniega plašumiem, garajiem nobraucieniem un retajiem slēpotājiem nogāzēs, straujā slēpošana nerada briesmas. Kas attiecās uz rindām pie pacēlājiem, tās praktiski nav. Šajā centrā kā nekur ir labvēlīgi apstākļi visiem kategoriju slēpotajiem – sākot no iesācēja līdz pat pieredzējošiem sportistiem. Snovborda cienītājiem speciāli iekārtotā zonā ir Half-Pipe – speciāla grava, kas izrakta trubas veidā sniegā, kura paredzēta lecieniem, kā arī ir pieejams personīgais pacēlājs. Snovbordistu iesācējiem tiek rīkotas grupu mācības, bet tie kuri vēlas, var izmantot privātā instruktora pakalpojumus. Brīnišķīgā PAS DE LA CASA panorāma un Francijas teritorija Jums pavērsies no populārā Coll Blanc panorāmas restorāna logiem, kas atrodas 2600 m augstumā. Interesanti un jautri var pavadīt laiku labi iekārtotajā sniega parkā ( Snow park ). Pateicoties savai virtuvei, cits ļoti populārs un mājīgs restorāns Refugi dels Llacs Pessons atrodas Pesson ezera ( 2350 m ) krastā. Ja esat atbraukuši atpūsties ar bērnu, un viņš vēl ļoti mazs ( 3-6 gadi ), tad lai varētu iekarot sniega nogāzes, varat atstāt viņu atstāt bērnu dārzā pieredzējošu instruktoru-audzinātāju uzraudzībā, kuri speciālā atvēlētā zonā mācīs Jūsu mazuli stāvēt uz slēpēm, pavadot to ar spēlēm un izklaidēm. Bērniem no 12 mēnešiem līdz 3 gadiem strādā bērnu silītes, tā kā profesionālajiem darbiniekiem varat droši uzticēties.
1998 gadā uzbūvētais trošu ceļš FUNICAMP, ļaus Jums ātri un ērti nokļūt no Andoras centra (Andorra La Vella , Escaldes , Encamp ) līdz PAS DE LA CASA – GRAU ROIG sarkano trašu nogāzēm. 2002 gadā tika atklāts Envalira tunelis , kas savienoja Soldeu un Pal Groig de la Casa. Tas vienozīmīgi uzlaboja satiksmi starp šīm slēpošanas zonām. Brauciens ir maksas, ceļa ilgums 7 min.

• Maksimālais augstums virs jūras līmeņa - 2640 m
• Kopējais trašu kopgarums - 100 km
• Virsotņu kritums - 590 m
• Zaļās trases (iesācējiem) - 8
• Zilās trases (vidējās grūtības) - 11
• Sarkanās trases (sarežģītās) - 23
• Melnās trases (paaugstinātās grūtības) - 13
• Pacēlāju skaits - 30
• Krēslveida pacēlāji - 14
• Bugelveida pacēlāji - 16
• Caurlaides jauda (cilvēki / stundā) - 47435
• Slēpošanas skola - 3
• Snovborda trases (half-pipe) - 1 (40 m)


Atpakaļ