Grieķija


Par Grieķiju

Galvaspilsēta: Atēnas

Teritorija: 131957 km2

Iedzīvotāji: 10.939 milj.

Vietējais laiks: GMT + 2

Valūta: Eiro , 1EUR= 100 centi

Valoda: valsts valoda ir grieķu, no svešvalodām biežāk lietotās ir angļu, vācu, franču un itāļu valodas.

Reliģija: pareizticība

Elektrība: spriegums tīklā 220V

Svētku un izejamās dienas: 1., 6. janvāris, 26. februāris, 1., 25. marts, 13.-15. aprīlis, 28. oktobris, 24- 25 decembris

Veikali, suvenīri: Jebkurā tūristu apmeklētā vietā ir sastopami suvenīru, juvelierizstrādājumu un kažokādu veikali, kuru pārdevēji pārvalda angļu vācu un arī krievu valodu. Parasti ceļotāji par piemiņu iegādājas vietējo amatnieku darinājumus - keramikas izstrādājumi, mazas seno skulptūru kopijas,  dažāda veida izšuvumi, kurus gatavojušas rokdarbnieces no tuvajiem ciemiem. Iesakām iegādāties vienu no Grieķijas simboliem - olīveļļu un olīves. Kā lieliska dāvana tuviniekiem var kalpot grieķu vīns, kurš nav dārgs, bet ir ļoti kvalitatīvs. No "stiprajiem" dzērieniem neaizmirstiet par uzo (anīsa degvīns) , raki un protams slavenā Metaxa.

Klimats: Grieķija atrodas Vidusjūras klimatiskajā zonā, vasarā šeit gandrīz nav nokrišņu, toties ziemā mēdz būt pamatīgas lietusgāzes. Ūdens temperatūra vasarā ir ap +27°С , gaisa temperatūra ~ 30°С. Šī iemesla dēļ labvēlīgākais laiks ceļošanai uz Grieķiju ir marta beigas - jūnija vidus vai septembra sākums - oktobra beigas.


Atpakaļ