Itālija


Červiņja

Červiņja (Cervinia, 2050 m) – sniegots un saulains augstkalnu kūrorts Matterhorna pakājē, ko itāļi sauc par Monte Cervino. Pateicoties šī kalna leģendārajai slavai, kā arī ideālajiem ziemas atpūtas un sporta nosacījumiem, Červiņja ir kļuvusi par vienu no pazīstamākajiem pasaules kalnu slēpošanas centriem.
Červiņja atrodas Aostas ielejā – pašā augstākajā Itālijas kalnu rajonā, kurā ietilpst Monblāna un Monte Rozas dienvidu nogāzes. Červiņjas vēsturiskais nosaukums „Breuil” vietējā dialektā nozīmē „vieta, kur saplūst ūdeņi”. Vasarā tas ir ezeru un trokšņainu kalnu avotu novads, bet ziemā plašās Alpu pļavas pārvēršas bezgalīgās sniega platībās, ko kā zirnekļu tīkls izvago pacēlāji un slēpošanas trases.
Červiņja un blakus esošais Šveices Cermatas (Zermatt) kūrorts veido visaugstāko kalnu slēpošanas reģionu Eiropā „Matterhorn ski paradise”, kur 9 pacēlāju stacijas atrodas augstāk par 3000 m, bet stacija Mazā Materhorna smailē ir rekordaugstumā – 3883 m. Kopējais trašu garums - 350 km. Šeit Jūs varēsiet slēpot visu dienu, ne reizi nenobraucot divas reizes pa vienu un to pašu trasi.
Itālijas pusē vienmēr ir par dažiem grādiem siltāks un saulaināks. Pa brīnišķīgām sarkanajām trasēm var nolaisties no Rozas plato (3480 m) līdz Červiņjai vai ar sniegu bagātās ziemās - pa 15 km garu trasi līdz Valturnanša pilsētiņai (1524 m). Ļoti laba slēpošana ir pa saulainajām zilajām un sarkanajām trasēm, kas izvietotas virs stacijas Plan Maison. Šeit pat trasē „Nr.6 bis” katru pavasari tiek rīkotas sacensības „Speed skiing”, lai uzstādītu ātruma rekordu slēpošanā (šobrīd tas ir 251,4 km/ h).
Labākās kūrorta viesnīcas, veikali un restorāni atrodas uz centrālās gājēju ielas. Burtiski 50 metru attālumā no tās sākas slēpošanas teritorija: ātrgaitas krēslu pacēlāji, mācību kalns, lentveida pacēlājs pašiem mazākajiem slēpotājiem, sniega bērnudārzs un rotaļu laukums. Augstāk virs ciemata atrodas Cieloalto rajons, kas apbūvēts ar daudzstāvu viesnīcu kompleksiem, restorāniem, veikaliem un diskotēku.
Valturnanša (Valtournenche, 1524 m) – senatnīga itaļu pilsētiņa, kura atrodas 9 km zem Červiņjas. Pieminekļi un memoriālās plāksnes centrālajā laukumā glabā to augstkalnu pavadoņu un to alpīnistu vārdus, kas pirmie uzkāpuši Materhornā. Valtrunanša ar gondolveida pacēlāja palīdzību ir saistīta ar milzīgo kalnu slēpošanas reģionu „Matterhorn ski paradise”. Lai ātrāk nokļūt uz Šveices pusi, līdz Červiņjai kursē arī bezmaksas autobuss. Valtrunanšā ir liels, mūsdienīgs sporta centrs ar peldbaseinu, saunu un solāriju, kā arī vairāki tipiski Aostas ielejas restorāni, veikali un daudz taku pastaigām pa gleznaino aizu.


Atpakaļ