Itālija


Kronplaca

Kronplaca (vācu Kronplatz, itāļu Plan de Corones) – viens no ērtākajiem un labi izplānotajiem slēpošanas reģioniem Dolomītu Alpos ar augstumu starpību no 1370 m līdz 2275 m. Kronplacu veido vairāki nelieli kūrorti: Brunico (vācu Bruneck), Riscone (vācu Reischach), Olang, St.Vigilio, St.Stefano un citi. Visi šie kūrorti atrodas ap virsotni Concordia, uz kuru ved 31 pacēlājs. No virsotnes uz visām pusēm paveras lielisks skats uz apkārtējiem kalniem. Tāpēc šo reģionu dēvē par „vainagoto”.
Kronplaca atrodas Dienvidtirolē (itāļu Alto Adige) uz robežas ar Austriju. Šodien Dienvidtirole pieder Itālijai, bet līdz Pirmajam pasaules karam tā bija Austrijas sastāvā. Šeit runā vairākās valodās – itāļu, vācu, vietumis arī ladīnu – seno Alpu iedzīvotāju valodā. Kronplaca – viens no saulainākajiem Alpu kūrortiem. Slēpošanas trašu sagatavošanas ziņā, tas tiek uzskatīts par vienu no labākajiem Itālijā. Katru ziemu šeit tiek veikti jauninājumi, kas uzlabo slēpošanas kvalitāti. Kūrortā liela uzmanība tiek pievērsta ģimenēm ar bērniem. Šeit ir speciāli pacēlāji un plaša slēpošanas zona bērniem un iesācējiem. Darbojas bērnudārzs mazajiem slēpotājiem, kur mazuļus gaida daudzi piedzīvojumi: burvja Aladina lidojošais paklājs, brauciens ar slēpēm pa noslēpumainās pils labirintu, garšīgas pusdienas kafejnīcā. Neskatoties uz lielo trašu skaitu, kas domātas iesācējiem, šeit labi jutīsies arī pieredzējuši slēpotāji.

Šogad Kronplacā ir atvērts jauns pacēlājs un jauna slēpošanas trase, pa kuru uz slēpēm var nobraukt līdz Piccolino pilsētiņai, no kurienes līdz Sella Rondai kursē bezmaksas autobuss (15 km). Sella Ronda ir populārākā un skaistākā no 16 slēpošanas maratona Dolomiti Superski maršrutiem. Tas izveidots apkārt kalnu masīvam Sella un apvieno 4 slēpošanas kūrortus: Val Gardena, Alta Badia, Val di fassa un Arabba. Sella Rondas garums ir 26 km, kuru pieredzējis slēpotājs pārvar 5 – 6 stundās.

Kronplacai raksturīgi mazi restorāni un kafejnīcas, kas iekārtotas kalnu mājiņās. Šeit var nogaršot neskaitāmos itāļu virtuves ēdienus un baudīt kalnu ainavas. Atsevišķas kafejnīcas jau pēc trijiem pēcpusdienā aicina slēpotājus uz apres-ski izklaidēm: šeit var padejot un padziedāt, nenovelkot slēpošanas ekipējumu. 


Atpakaļ