Itālija


Riminī

Gandrīz tikai rokas stiepiena – vai, precīzāk sakot, pāris stundu autobrauciena - attālumā no burvīgās Romas un bagātā Vatikāna muzeju neaptveramajiem dārgumiem, Apenīnu pussalas austrumu piekrastē pie dzidri zilās un tīrās Adrijas jūras jauku un jautru atpūtu sola pasaulslavenais Rimini kūrorts.

Šejienes smalko smilšu pludmalēs itāļi atpūtniekus sāka aicināt jau tālajā 1843.gadā, kad atklāta pirmā publiskā jūras peldvieta – Priviliģētā pludmale. Kopš tiem laikiem tūrisma bizness te allaž zēlis un plaucis, līdz šodien Rimini un apkārtējās Emīlijas-Romanjas provinces  kūrortpilsētas kopā tiek uzskatītas, statistiķu vārdiem runājot, par “visaugstāk koncentrēto tūrisma struktūru zonu Eiropā”. Vienkāršāk sakot, te mudžēt mudž viesnīcas, izpriecu parki, peldvietas, restorāni un tamlīdzīgi atpūtas industrijas objekti. Turklāt vienas dienas braucienā ar autobusu vai īrētu mašīnu sasniedzama arī Florence un Venēcija…Bet tikai pusstunda vajadzīga, lai pārceltos pagatnē, nokļūstot 1706.gadā - tepat blakus, 35 kilometrus no Rimini atrodas romantiskā Sanmarino pundurvalsts, kas gadus skaita no savas dibināšanas, - tālā 301.gada! Un tikai 50 kilometri janobrauc, lai ieraudzītu lielisko Ravennu – UNESCO pieminekļu sarakstā ierakstītu muzejpilsētu ar pasakainiem dievnamiem, pilīm un vecpilsētu.
Taču var nedoties projām no valdzinošā Rimini ne soli, klīstot pa saulainajiem liedagiem un  ēnainajiem parkiem, neaizmirstot aplūkot arī slaveno “Grand Hotel”, kur dzīvojušas neskaitamas slavenības, sākot ar radio izgudrotāju Markoni un Ēģiptes karali Faruku un beidzot ar teju vai visām Holivudas zvaigznēm. Bet visspožākā pasaules nopietnā kino zvaigzne, leģendārais itāļu režisors Frederiko Fellīni, kuŗ dzimis un uzaudzis Rimini, savai dzimtajai pilsētai veltījis brīnišķigo filmu “Amarkord”. Tātad Rimini – tā ir dzīve kā kino. Un galvenais - kā ļoti labs kino. 


Atpakaļ