Kenija


Par Keniju

Oficiālais nosaukums: Kenijas Republika (Jamhuri y Kenya)

Galvaspilsēta: Nairobi

Teritorija: 582 650 km2

Iedzīvotāji: ~36 913 721 (2007.g jūlijs)

Vietējais laiks: GMT +3 (vasarā vienāds ar Latvijas laiku)

Valūta: Kenijas šiliņš - KES

Valūtas maiņa: Bankas atvērtas no 9.00 līdz 14.00 no pirmdienas līdz piektdienai un no 9.00 līdz 11.00 katru pirmo un pēdējo mēneša sestdienu. Lidostā bankas strādā visu diennakti. Oficiālos valūtas maiņas punktos nepieciešams uzrādīt pasi.

Valoda: angļu, suahili

Reliģija: kristīgā ticība, islāms.

Elektrība: spriegums tīklā 220V. Angļu parauga trīskontaktu rozetes.

Svētku un izejamās dienas: 1.janvāris (Jaunais gads), 1.maijs  (Darba svētki),1.jūnijs (Madarāna diena), 10.oktobris (Moi diena), 20.oktobris (Keniattas diena), 12.decembris (Neatkarības diena), 25-26.decembris (Ziemassvētki). Ir vēl svētki ar nefiksētu datumu: Kaislīgā piektdiena, Lieldienu pirmdiena un musulmaņu svētki – Ramadana beigas (Idul-Fitr), Pravieša dzimšanas diena, Jaunais gads.

Klimats: tropu,- piekrastē karsts un mitrs, ziemeļu rajonos vēss un sauss. Gada laikā Kenijā temperatūra var mainīties no + 7°C līdz + 32°C grādiem, bet piekrastē temperatūra nemēdz būt zemāka par + 20°C. Vissiltākā sezona ir februārī un martā, visvēsākā – jūlijā un augustā.

Piemērotākā sezona Kenijas apmeklējumam: - labvēlīgākais laiks Kenijas apmeklējumam ir janvāris un februāris. Šajā laikā ir karsts, sauss laiks un ir daudz tūristu. Otrā piemērotākā sezona ir no jūlija līdz septembrim – šī perioda beigās var vērot antilopu, zebru un citu baru dzīvnieku masu migrāciju Masai-Maras parkā. Pārējā laikā ir lietus sezonas („ilgo lietu periods” ir no marta līdz jūnijam un „īso lietu periods” – no oktobra līdz decembrim). Šajā laikā var ceļot, ir lētākas viesnīcas, bet ir jāņem vērā, ka lietus var izskalot ceļus, bet dabas rezervātu, ko būsiet nolēmuši apmeklēt, lietus, iespējams, būs pārvērtis par netīru dubļu maisījumu.


Atpakaļ