Kipra


Kipra

Kipras zemi klāj zaļumi, apelsīnu un citronkoku birzis, banānu un vīnogu plantācijas. Cauru gadu no apvāršņa nepazūd siltā un mīlīgā saule. Tomēr Kipra nozīmē ne tikai jūru un sauli. Pat pašiem prasīgākajiem senatnes lietpratējiem būs ko šeit redzēt. Pirmie iedzīvotāji uz salas nonāca jau 7000. gadā pirms mūsu ēras. Svarīgs notikums bija grieķu kolonizatoru ierašanās 12. līdz 11.gs pirms mūsu ēras, atvedot uz salu valodu, kultūru, reliģiju un tradīcijas. Šai zemei pārī gājuši grieķu, bizantiešu un krustnešu pulki, tādēļ seno pilsētu drupas ar teātriem un dievnamiem mijas ar antīkiem klosteriem un viduslaiku cietokšņiem.
1960. gadā Kipra, kas bija saglabājusi grieķu valodu un kultūru, kļuva par neatkarīgu republiku. Kopš 1974. gada jūlija dramatiskajiem notikumiem 37% Kipras teritorijas salas ziemeļu daļā kontrolē Turcija.
Lielākie tūrisma centri Kiprā ir Limasola, Larnaka, Aja Napa un Protaras
Limasola ir Kipras otrā lielākā pilsēta. Pilsētā ir daudz vēsturisku pieminekļu, tai skaitā sena pils, kas brīnišķīgi saglabājusies līdz mūsdienām, tomēr Limasolu pazīst galvenokārt dēļ lieliskās pludmales, kā arī vīnkopības tradīcijām.
Larnaka ir otra nozīmīgākā Kipras dienvidu osta. Pilsētas ilgā vēsture sniedzas gadsimtu dzīlēs un ir bagātīgi apaugusi ar dažādām leģendām.
Viena no ainaviskākajām vietām Kiprā ir Pafosa. Šeit var apmeklēt romiešu senpilsētu Kuriumu ar tās romiešu teātri, Kolosas cietoksni, Dionīsa māju, kurā ir lieliski saglabājušās mozaīku grīdas, Sv Solomoni katakombas, Sv. Pāvila kolonnu, Ciedru ieleju un daudz ko citu.
Kiprieši ir daudzu Vidusjūras reģiona tautu sajaukums, tie ir atvērti un viesmīlīgi ļaudis, kas priecīgi palīdzēt jebkurā problēmā.Atpakaļ