Kipra


Ekskursijas Kiprā

Nikosija - Lefkara
Nikosija ir vienīgā galvaspilsēta pasaulē, kas sadalīta divās daļās - viena daļa Kipras Republikai, otra Turcijas okupācijas zonai.
Pirmā apstāšanās būs Kipras amatniecības centrā, kur Jūs varēsiet apskatīt un arī iegādāties lieliskus suvenīrus un tradicionālus mājsaimniecības izstrādājumus, kādu šeit izgatavo kopš neatminamiem laikiem. Pēc tam dosimies uz Zaļo Līniju - joslu, kas sadala Nikosiju un Kipru divās daļās. Turpinājumā dosimies gar 16. gs. Venēciešu mūri uz Famagustas vārtiem, Brīvības monumentu un arhibīskapa Makariosa III statuju. Ekskursijas gaitā apmeklēsiet arī Sv.Jāņa katedrāli, kas celta 17. gs. un Bizantijas muzeju, kurā glabājas 8. - 19. gs ikonas. Būs nedaudz brīvā laika patstāvīgai Laiki Ytionia un Nikosijas vecpilsētas apskatei, kur atrodas daudzas, nesen atjaunotas ēkas, veikaliņi un restorāni ar tradicionālo Kipras virtuvi. Ekskursijas noslēgumā Lefkaras ciemata apmeklējums, kas ir slavens ar savām mežģīnēm, izšuvumiem un sudrablietām.

Pafosa - Kuriuma (Curium)
Izbraucot caur Fasuri (Phasouri) citrusu augu plantācijām sasniegsim Kuriuma Karalistes senpilsētu. Šeit apskatīsim Eustolios māju (V gs. p.m.ē.) un grieķu- romiešu teātri (II gs. p.m.ē.).
Tālāk ceļš turpināsies garām Episkopi militārajai bāzei, aizvedot mūs līdz Petra tou Romiou, kur Afrodīte - Skaistuma un Mīlestības dieviete iznāca no jūras putām. Apstāsimies Yeroskopiou ciematā, lai nobaudītu tradicionālos Kipras saldumus un no šejienes dosimies uz Sv. Solomoni kapenēm, apskatīsim Sv. Pāvila pilāru un Krisopolitisas bazilikas (IV gs.) drupas. Pēc pusdienu maltītes romiešu mozaīkas apskate vai Pafosas ostas apmeklējums (pēc izvēles).

Kipras nakts
Nepalaidiet garām iespēju pievienoties līksmajam nakts pasākumam ! Izbaudiet Kipras tradīcijas ar pilnu krūti!
Cienājieties ar mezē - tradicionālo Kipras uzkodu un silto ēdienu asorti (tiek pasniegtas daudzas, dažādas delikateses nelielās porcijās) ! Baudiet lauku vīnu, dzīvo mūziku, tautas dejas un folkloras programmu. Un nebrīnieties, ja pēkšni atskārtīsiet, ka esat vien no daudzajiem viesiem, kas pievienojušies jautrajām dejām - šīs ritmiskās melodījas viegli aizrauj !

Trodos kalni un Kikkos klosteris
Šī ekskursija būs neaizmirstams piedzīvojums jebkuram ceļotājam. Pa ceļam uz Trodos kalniem baudīsiet skaisto priežu mežu un kipriešu tradicionālo kalnu ciematu ainavas.
Ekskursijas laikā apskatīsim lielāko Kipras dambi, Trodos miestiņā, 1750 m virs jūras līmeņa, varēs nobaudīt kipriešu kafiju. Tālāk ceļš vīsies caur Platres un Maratasas ielejām uz Kikkos klosteri, kurš ir greznākais un populārākais visā salā. Klosteris tika celts 12. gs. un veltīts Jaunavai Marijai. Turpinājumā varēs doties uz Troni - kalna virsotni virs klostera, kur atrodas arhibīskapa un Kipras pirmās valdības prezidenta Makarios III kapenes.


Atpakaļ