Spānija


Spānija

Spānija – tā ir tikšanās ar viesmīlību un dzīvesprieku, aizkustinošās spāņu ģitāras skaņas, aizraujoši temperamentīgais flamenko, iedvesmojošās serenādes un slavenā korrida, bruģētās ieliņas, pa kurām reiz staigājis Dons Kihots, zemes skaistums, kas ietekmējis cilvēces ģēnijus – Pikasso un Goju, Servantesu un Hemingveju, Dalī un El Greko, cilvēkus, kuri dzīvoja, radīja, mīlēja, cīnījās ar ļaunumu un mira šai zemē. Akmens ciļņi, monumentālas sienas, mozaīku raksti un gotiskās katedrāļu smailes slēpj sevī pēdas, kuras Spānijas vēsturē atstājuši grieķi, romieši, ķelti, goti un mauri.
Spānijā ir viss - krāšņa daba, dzīvespriecīgi cilvēki, garšīgi ēdieni, lielisks vīns, interesanta mūzika, saule, jūra, muzeji un apskates vietas. Un tomēr šeit viss liekas vienkāršāks, koncentrētāks un lētāks (bet ne sliktāks) nekā pārējā Eiropā.
Spānijā nav vienveidības, ja brauksiet uz dienvidiem, uz Andalūziju, atradīsiet to, ko ir pieņemts uzskatīt par klasisko Spāniju - mauritāniešu arhitektūra, korida, flamenko, gadatirgi, nebeidzamas fiestas, ieilgušās siestas un mazliet paslinkie vietējie ļaudis.
Ja brauksiet uz ziemeļiem, atdursieties Basku zemē, kur ir kalni, pasakaini skaistas pludmales okeāna krastā un kur dzīvo neliela auguma, plecīgi un enerģiski ļaudis, kas sarunājas valodā, kuru joprojām neizdodas pievienot kādai no valodu grupām. Viņi dzer sidru, dzer neizturētu vīnu "čakoli", ēd mazmazītiņas sviestmaizītes "tapas" un periodiski cīnās par savu neatkarību.
Braucot uz rietumiem ieraudzīsiet mierīgo un pašapmierināto Galīciju - zaļo mežu, lauku un lauksaimnieku zemi.
Ja brauksiet uz austrumiem, tad nokļūsiet Katalonijā, pašā "nespāniskākajā" Spānijā, - šeit ir visvairāk blondīņu un rudmataino, tie pēc dabas ir mierīgi un nosvērti, runā kataloniešu valodā, daudz strādā un labi atpūšas. Šeit atrodas Barselona, Pireneji, milzīgās piekrastes Kosta Brava un Kosta Dorada, bet šīs burvīgās zemes centrā ir Madride - īsta Eiropas lielpilsēta, kurā dzīve kūsā dienu un nakti. Neaizmirstiet arī par Baleāru un Kanāriju salām - tā arī ir Spānija!Atpakaļ