Turcija


Turcija

Turcija ir viena no visvairāk apmeklētajām valstīm pasaulē. Ceļotājus šurp vilina labiekārtotās Vidusjūras pludmales, augsts apkalpošanas līmenis un vēl nesenā pagātnē - zemās cenas. Šī zeme ir bagāta ar pieminekļiem, kurus atstājušas senās civilizācijas. Turcijas sirds - Stambula, šeit iet robeža starp Eiropu un Āziju. Pilsēta izpletusies Bosfora jūras šauruma krastos, vienlaicīgi divos kontinentos. Ceļotājus šeit vilina VI g.s. Sofijas katedrāle un slavenā Zilā mošeja. Šeit atrodas arī slavenais Lielais Stambulas tirgus, lielākais pasaulē tirgus ar 5ha platību, kura 65 ielās ir izvietojušās 4500 veikalu un sīktirgotavu. Šeit var nopirkt visu - sākot ar amatnieku darinājumiem, beidzot ar datortehniku.
Turcija ir neatkārtojamas viesmīlības zeme. Šeit Jūs pieskarieties senajai vēsturei, kura mīt relikvijās un dažādu laikmetu pieminekļos. Heti un urartu, friģieši un liķieši, varenie romiešu amfiteātri, līdz mūsdienām saglabājušies senās Bizantijas kristiešu dievnami un mošeju minareti. Bet cik skaistuma un romantikas slēpj sevī seno pilsētu nosaukumi – Troja, Bergāma, Efesa, Didima, Aspedosa, Afrodisija un Perge ? Neskaitāmas leģendas pavadīs Jūs visur.
Vēstures pieminekļi ir pieejami arī tiem, kuri nolēmuši doties uz Vidusjūras piekrasti. Par Turcijas Vidusjūras piekrastes tūrisma galvaspilsētu tiek uzskatīta Antālija. Tās apkārtne ir slavena ar savām tirajām pludmalēm un lieliskajām 5-zvaigžņu viesnīcām. Peldēties šeit var no marta līdz pat novembra beigām. Pilsētas ielas ir pilnas ar bāriem, restorāniem, supermārketiem un nelieliem veikaliņiem. Šeit ir daudz vēstures pieminekļu, tai skaitā arī Antālijas simbols - XI gadsimtā turku -seldžuku celtā mošeja. Ievērības cienīgi ir arī ūdenskritumi un karsta (pazemes) ezeri kuri atrodas kalnos. 41km no Antālijas atrodas atpūtnieku iecienītā Kemera, netālu no Kemeras, senas ostas pilsētas Phaselis drupas, kur ir apglabāts Maķedonijas Aleksandrs. Tāpat atpūtnieku iecienītas vietas ir Side, Beleka, Alānija (viena no vecākajām Turcijas rivjēras pilsētām, kas dibināta IV gs. p.m.ē.). Par nozīmīgu tūrisma reģionu tiek uzskatīta arī Egejas jūras piekraste, kuras lielākā pilsēta ir Izmira. Galvenie kūrorti šeit ir Marmarisa, Bodruma un Kušadasi.Atpakaļ