Turcija


Ekskursijas no Antālijas

 Ekskursija ar džipiem uz kalniem.
Vienas dienas ekskursija ar džipiem uz Tauru (Toros) kalniem. Iepazīšanās ar kalnu ciematiņa iedzīvotāju dzīvi, tradīcijām un ieražām. Apstāšanās interesantās vietās un peldēšanās. Ekskursijas laikā – pusdienas restorānā ar nacionālo virtuvi.

Pamukale
Viena no visinteresantākajām un apbrīnojamākajām Turcijas vietām. Pamukalē ir dabiski veidojušies stalagmītu kanjoni, kas pārklāti ar baltu minerālvielu kārtu. Pakāpienveidā dabiski izvietotajās terasēs ir avoti ar siltu un aukstu ūdeni. Turcijā ir ticējums, ka tas, kurš mazgājies šajos ūdeņos, kļūst jaunāks, tā ir leģenda un, patiešām, ja būsiet peldējies šajos mazajos ezeriņos, pamanīsiet, ka āda kļuvusi gludāka un ir patīkama sajūta visā ķermenī. Blakus šim brīnumam atrodas senās pilsētas Herapolisas drupas, kas dibināta II gs.p.m.ē., ar savu amfiteātri, Turcijā pašu lielāko nekropoli, romiešu pirtīm, bijušās pilsētas centrālo ielu un Apollona templi.

Perge
( 19 km no Antālijas ), celta XIII gs. p.m.ē, – vienreizējs senās pilsētas piemērs. Līdz mūsdienām ir sagalabājusies ielu uzbūves struktūra, pilsētas vārti, amfiteātris, stadions. Šajā pilsētā dzīvojis un strādājis matemātiķis Apollonijs ( III – II gs. p.m.ē. ), kurš ieviesa ģeometrijā tādus terminus kā elipse, hiperbolas un parabolas.

Konija
Pilsēta, kas labi pazīstama islāma pasaulē. Šajā pilsētā dibināta Mevlevi dervišu brālība. Brālības biedri ir pazīstamā turku dzejnieka un mistiķa Mevlana Celalledina Rumi, kurš dzīvojis 13. gs., sekotāji. Interesantas ir brālības oriģinālās idejas, paražas un ticības demonstrēšanas veidi, saistīti ar mūziku un rituālajām Sema dejām. Šī ceremonija, kurā derviši izvietojas aplī un griežas ap savu asi, noved līdz garīgai ekstāzei, kas savukārt nozīmē mistisko apvienošanos ar dievu un absolūto ideālu. Interesants ir Mevlāna komplekss – mošeja, kurā atrodas sarkofāgs no zilā marmora ( atrodas Mevlāna mirstīgās atliekas ), Semas deju zāle, muzejs. Muzejā var apskatīt oriģinālu paklāju kolekciju, kurā ir arī viens no dārgākajiem zīda paklājiem pasaulē (144 mezgli vienā kvadrātcentimetrā).

Kapadokija
(497 km no Alānijas ) – viena no visunikālākajām vietām centrālajā Anatolijā gan dabas, gan vēsturiskajā, gan reliģiozajā aspektā. Daudzus miljonus gadu atpakaļ no vulkānu lavas izveidojās mīkstās grunts jauni masīvi. Apkārtējās vides ietekmē no grunts masīviem veidojās dažādu formu un cietības kalni – viens no pasaules dabas brīnumiem. Kapadokijas vēsture iesniedzas XIX gs p.m.ē. Asīrieši, hetīti, persieši, romieši, bizantieši, seldžuki un turki veidoja šīs vietas dažādo vēsturi. Kapadokija ir viens vienīgs apakšzemes pilsētu labirints. Pēdējie iedzīvotāji atstāja šo apvidu tikai 1923.g. Šeit atrada patvērumu pirmie kristieši, kuri bēga no vajātājiem un izveidoja kopienu, kā arī pirmos klosterus. Kad Konstantīns Lielais 330.g. pasludināja kristietību par oficiālu reliģiju, Kapadokijas iedzīvotāji vienalga palika kristiešu kopienā un propogandēja askētisku dzīvesveidu. VII-VIII gs. arābu uzbrukums piespieda iedzīvotājus aizstāvēties, slēpties un turpināt celt lielās pazemes pilsētas. Līdz mūsdienām saglabājušās apmēram 600 kalnos izcirstu baznīcu, kuru sienas dekorētas ar skaistām dekoratīvām freskām ( XI – XII gs ), kurās atainoti dažādi kristietības vēstures etapi un bībeles sižeti. Kapadokija mūsdienās ir viena no visapmeklētākajām Turcijas vietām. Goreme, Zelve - muzeji zem klajās debess, kas fascinē ar brīnišķīgām agrās kristietības baznīcām un klosteriem, Kaimakli – 4 kvadrātkilometrus liela pazemes pilsēta, kura pārsteidz ar saviem sarežģītajiem pazemes labirintiem.

Brauciens ar plostiem ( raftings )
Iespaidīgs un interesants brauciens ar piepūšamajām gumijas laivām vai kanoe. Vieta, kur noteik raftings ir Kopriulju kanons ( 100 km no Antālijas ). Pieredzējis instruktors apmācīs plostu vadīšanas tehnikā un nodrošinās ar visiem nepieciešamajiem līdzekļiem, lai garantētu drošību (drošības vestēm, ķiverēm). Braucienu iecienījuši dažādu vecumu tūristi. 11 km lejup pa straumi! Brauksiet gar Romas impērijas tiltiem, antīkajām pilsētām. Maršruta vidū apstāsieties atpūsties un papusdienot. Šis piedzīvojumiem bagātais brauciens dos Jums jaunus spēkus, enerģiju, labu garastāvokli un ilgi paliks atmiņā.

Brauciens ar kuģi: Kemera - Faselisa
Kuģis iziet no Kemeras ostas un peld antīkās pilsētas Faselisas virzienā. Faselisu dibināja Rodosas salas iedzīvotāji VII gs. p.m.ē. Antīkā pasaule Jums atklāsies ar pilsētas centrālo ielu, sabiedrisko ēku kompleksu un romiešu pirtīm, agoru, Hadriāna vārtiem, romiešu laika amfiteātri, kas liecina par mīlestību pret teātri un gladiatoru cīņām. Pilsētā ir romantiska noskaņa, kas atgādina par pagājušo laiku vērtībām un varoņiem. Brauciena laikā kuģis apstāsies klusos līcīšos, lai Jūs varētu peldēt, sauļoties un arī papusdienot. Atpūtas laikā var noīrēt ūdens motociklu un citus ūdenssporta piederumus.

Demre (Myra) – Kekova
Demre ir pilsētas mūsdienu, bet Myra - antīkais nosaukums. Šīs pilsētas vēsture saistīta ar svēto Nikolaju, bērnu un jūrnieku aizstāvi, kuru modernajā pasaulē pazīst kā Santa Klausu. Svētā Nikolaja baznīca Miras pilsētā ir interesanta gan ar savu vēsturi, gan ar arhitektūru. Dažus kilometrus uz ziemeļiem no Demres, klintīs virs jūras saglabājušies unikāli apbedījumi no Likijas laikiem. To vienreizējie bareljefi un ornamenti parāda seno laiku skulptoru izsmalcināto māksliniecisko gaumi. Grieķu – romiešu laika amfiteātris atgādinās Jums par antīkās civilizācijas uzplaukumu. Garā un šaurā Kekovas sala viduslaikos bija droša paslēptuve pirātu kuģiem, bet pašlaik brīnišķīga vieta atpūtai un jahtu piestātnei. Šeit Vidusjūras dzidrajos ūdeņos var ieraudzīt pusnogrimušās antīkās pilsētas drupas, Likijas laiku sarkofāgus. Pasaulē ir ļoti maz tādu vietu, kurās tik lielā harmonijā būtu kopā daba un antīkais mantojums.

Turku nakts
Brauciens ar autobusu (ar kondicionieri) uz naktsklubu. Vakariņas, nakts programma: vēderdejas, folklora, u.c. Vietējā ražojuma alkoholiskie un atspirdzinošie dzērieni neierobežotā daudzumā. ( Alānijas reģionā tikai atspirdzinošie dzērieni un vietējā ražojuma vīns neierobežotā daudzumā )


Atpakaļ