Turcija


Turcijas Rallijs

Rally of Turkey

Pirmā pasaules līmeņa „izmēģinājuma” sacensība Turcijā notika 2000. gadā un tās nosaukums bija „Anatolian Rally”. Sacensības norisinājās Izmiras apkaimes asfaltētajos ceļos.
Turcijas posms, kādu mēs pazīstam to šobrīd, parādījās WRC kalendārā 2003. gadā. Sacensību galvenā mītne pārvitojās uz Latvijas tūristiem labi pazīstamo Turcijas kūrortpilsētu Kemeru, bet asfalta segumu nomainīja grants ceļi.
 Turcijas rallijs tiek uzskatīts par otro ātrāko grants ralliju aiz Somijas posma.
Pateicoties uz rietumiem orientētai politikai, Turcija piedāvā fantastisku Vidusaustrumu kultūras un modernās Eiropas sajaukumu. Rallijs notiek Kemeras ciemata apkārtnē, 50 km no Antālijas, Vidusjūras dienvidu piekrastē. Šis reģions ir pilns kontrastu – dabasskatos mijas skaistas pludmales ar elpu aizraujošām kalnu ainavām, turklāt rallija ātrumposmi ietver sevī visu no tā. Vietējie iedzīvotāji ir draudzīgi un viesmīlīgi, šeit ir daudz ko redzēt un darīt, kā arī vietējā virtuve ir lieliska. Īsumā – šī ir lieliska vieta rallijam.
Turcijas rallijs ir skatītāju paradīze – ātrumposmi starta laiku ziņā ir lieliski izkārtoti visas dienas garumā, turklāt tie visi atrodas sasniedzamā attālumā viens no otra un apmēram 50 km rādiusā no rallija centra un servisa parka Kemerā. Daudzi ātrumposmi atkārtojas vienā dienā, līdz ar to Jūs paspējat redzēt „otro piegājienu”, ja esat nokavējis pirmo rīta cēlienā, vai arī varat redzēt šo ātrumposmu no divām dažādām skatu vietām.

Sacensību oficiālā mājaslapa:
www.wrcturkey.com


Atpakaļ